Önceki Sonraki

Keşke Annemle Babam da Bugünü Görselerdi…

24 Ekim 2016 / EĞİTİM

Geçen gün Akhisar’da yaptırmış olduğumuz Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yapılacak olan Akıllı Spor ve Konferans Salonu temel atma ve Mutfak Uygulama Atölyesinin açılış törenine katıldık.

2007 yılında tek okul binası ve kreşimizle başladığımız yolculuğumuza yatakhanemiz ve kantinimizden sonra spor salonumuzla devam ediyoruz. Okulumuzun geçen 9 yıl içerisinde bu kadar büyüdüğünü görmek ve kızların başarılarına şahit olmak çok sevindiriciydi.

guliz-ongor-lise

Gülin çok güzel bir konuşma yaptı. Konuşmasında konukları selamladıktan sonra kızlara dönüp artık konuşmamı kızlarımıza yapıcam dedi ve ilham verici konuşması ile kızlardan büyük alkış aldı.

Gençsiniz, güzelsiniz mutlu olun dedi.

İklimi güzel ve tabiat zengini bu güzel Akhisar’da böyle güzel bir okulda okumanın keyfini sürün ve vatanımıza, milletimize hayırlı, aydın fikirli güzel kızlar, anneler, meslek kadınları ve iyi insanlar olun.

Eğitimli başı dik ve dünyaya açık bir kadının yetiştirdiği çocuklardan kimseye zarar gelmez.

Yürüdüğünüz yolda en büyük kılavuzunuz bilim olsun dedi.

Atatürk’e kadınlara verdiği haklardan dolayı teşekkür etti.

Gülin’i dinlerken keşke annemle babam da burada olsaydı ne kadar mutlu olurlardı diye düşünmeden edemedim.

Kızların gözlerindeki heyecan ve mutluluk bizleri herşeyden çok mutlu etti. Her zaman söylediğim gibi birey olarak yaşamımıza anlam katmamız lazım. Toplumun ihityacı olan bir alana mutlaka yatırım yapmamız gerekiyor. Kendi yaşamımın anlam kazanması için sadece cebimin dolması değil, sadece çok güçlü pozisyonlara gelmek deği, topluma bir birey olarak ne katkı yaptığımız önemli… Eğitim olabilir, çevre olabilir, farklı birşey olabilir …ne yapabiliyorsan. Yeterki birşey yap örnek olsun. Tabiki yaptığım bir katkı ile ülkemizin problemi çözülmüyor ama öyle bir örnek oluşturabilirimki başkaları da esinlenebilir diye düşünmek, bakmak lazım.

akin-ongor-temel-atma

Kızlarımız sporda ve eğitimde çok başarılı sonuçlara imza atıyorlar. 2016 yılında Türkiye Futsal şampiyonluğu, Oryantiring’te Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü. ‘Epilepsiye objektif ol’ fotoğraf yarışmasında Türkiye ikinciliği. Uluslar arası çocuk film festivalinde Türkiye üçüncülüğü ile temiz okullara verilen beyaz bayrak ödülünü alarak herkesi gururlandırdılar.

Hazırladıkları  AB projesi ile stajlarını yapmak üzere 28 öğrenci Almanya, İtalya ve Romanya’ya gitti. Her gün 1000 kişiye yemek çıkarıyorlar. Kendileri dışında çevre okullara da yemek göndererek kazanç sağlıyorlar.

Üniversite’ye öğrenci gönderme yarışında 58 meslek lisesi arasında 32 öğrenci lisans, 120 öğrenci ön lisans olmak üzere 152 öğrenciyi göndererek Manisa’da ilk sıralarda yer aldılar.

Bu başarılar sonucunda öğrencilerimiz uluslararası yarışmalara katılmak istediklerini ve daha profesyonelce hazırlanabilmek içinde kapalı spor salonuna ihtiyaçları olduğunu söylediler.

Zaten bunu çoktandır haketmişlerdi. Hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Garanti Bankası’nın da katkıları ile bu projeyi başlatabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

guliz-ongor-spor-salon

Yapılacak akıllı spor ve konferans salonu’nun Türkiye’de sadece 2-3 örneği bulunuyor.. Yaklaşık maliyeti 700 bin TL olacak. 550 metrekare alan üzerine  inşa edilecek salonun içerisinde basketbol, voleybol sahası, 450 kişilik koltuk kapasiteli konferans salonu, soyunma odaları ve duşları bulunacak olup salonumuz 90 gün sonra tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak.

Törende konuşan Akhisar Kaymakamı Sayın Kaan Peker’in de söylediği teşvik edici sözlerden ayrıca onur duyduk. Konuşmasında referans gösterdiği İbni Sina’nın iyilikle ilgili söyledikleri hepimizin aklında kaldı.

İyilik;

Tez olmalı

Yerini bulmalı

Gizli olmalı

Yapan kişi böbürlenmemeli

Ve en önemlisi sürekli olmalı

Daha sonra kızlarımızın yaptığı ikramlardan yedik çok lezzetliydi. Benim için en unutulmaz ise çok sevdiğim aşure oldu.

Yorum Bırakın

Go Up