Önceki Sonraki

Okul Yaptırmak için illa Koç, Sabancı olmak gerekmiyor…

04 Haziran 2015 / EĞİTİM

Kasım 2015

33 yıllık evliliğimiz boyunca eşim benden hiçbirşey istemedi. Bir gün Gülin, henüz hayattayken adının bir okula verilmesini istediğini söyledi. Ben de elimden gelenin en iyisi yapmaya çalıştım. Sağolsun dostlarım da destek oldu. Garanti Bankası çok büyük destek verdi. Serdar Bilgili fotoğraf atölyesini, Atilla Türkmen tekstil atölyesini kurmama yardım ettiler. Ortaya pırıl pırıl genç kızlarımızın okuduğu bir okul çıktı. Hazırlayıp, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladık. Şu anda 1350 kızımız burada eğitim görüyor.

Özel okullara taş çıkaracak nitelikte bir yapıya sahip. Yapımında, depreme dayanıklı özel malzemelerin kullanıldığı bina, doğalgazla ısıtılıyor. En son teknolojinin kullanıldığı lisede, kızlar hem ev eğitimi ve yönetimini öğreniyor hem de mesleki bilgiler ediniyorlar. Öğrenciler tüm gün boyunca bilgisayar laboratuvarlarında internetten de yararlanabiliyor. Bilgisayar, grafik tasarım, yabancı dil, tekstil, gıda ve ağırlama, el işleri ve pedogoji alanında eğitimin verildiği okul, ilk mezunlarını verdi bile. Milli Eğitim’e bağışlasak da hala tüm desteğimiz okul için. Çeşitli şirketlere konuşmalara okula bağış karşılığında gidiyorum.

“Koç veya Sabancı’nın çocuğu da, torunu da değiliz. Eşim de ben de zengin ailelerden gelmedik. Sıfırdan başlayıp bugünkü imkânlara kavuştuk. Bizim gibi imkânlarını geliştirenlerin, kazandığı paraları hayatının bir döneminde topluma ve ülkeye geri dönüşüm olarak ayırması gerektiğini düşünüyorum. Bu okul, topluma, ülkemize karşı sorumluluğumuzdu, çok şükür yerine getirebildik. Akhisar’da kızlarımızın okuması ve meslek sahibi olup kendi ayakları üstünde durmaları toplumdaki sürdürülebilirlik, geleceğin annelerinin güçlü ve ayakları yere basan bireyleri olması için çok önemli. Umarım bu model gençlere de örnek olur…”

http://akhisarkml.meb.k12.tr

Yorum Bırakın

Go Up